تبلیغات
پـــارس پــت | حیوانات خانگی - پیشنهاد «فارسی1» برای مذاکره با ایران!

پیشنهاد «فارسی1» برای مذاکره با ایران!

نویسنده : پنجشنبه 14 مرداد 1389 06:14 ق.ظ  •   

پیشنهاد «فارسی1» برای مذاکره با ایران!

حاضریم فارسی‌وان رسانه مشترک ایران-افغانستان شود حاجی کمیل با بیان اینکه «ما به هیچ‌وجه قصد هیچ‌گونه تهاجمی را نداریم»، تصریح کرد: «البته نگرانی‌های بر حق ملت شریف ایران و مسؤولان ایرانی را درك كردیم و به آن احترام می‌گذاریم. اینها برای ما آموزنده است و ما آماده هستیم و این روحیه انعطاف‌پذیری در بین ما وجود دارد كه این نگرانی‌ها را برطرف كنیم.»
ماهنامه مدیریت ارتباطات نوشت:حاجی كمیل، مشاور ارشد و مدیر هماهنگی گروه رسانه‌ای موبی، مالک اصلی شبکه «فارسی‌1» از پیشنهاد مدیران این شبکه جنجالی ماهواره برای گفت‌وگو با مدیران جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

وی در گفت‌وگوی مشروح با ماهنامه مدیریت ارتباطات در خصوص بازار هدف این شبکه ماهواره‌ای گفت: بازار هدف ما به عنوان یك رسانه فارسی‌زبان، سه كشور ایران، افغانستان و تاجیكستان است. شبكه ما در افغانستان شناخته شده است اما تا به حال نتوانسته‌ایم در تاجیكستان بیننده آنچنانی جذب كنیم. مجموع بیننده‌های ما در افغانستان، تاجیكستان و بخش‌هایی از پاكستان در حدود 9 میلیون نفر است ولی درایران در حدود 30 تا 35 میلیون بیننده در 24 ساعت داریم كه این یك رقم بالایی است.

از رسانه‌های ایران شکایت کردیم
وی در خصوص ارتباطات این شبکه با شبکه‌های سرمایه‌گذاری یهودی از جمله «روپرت مورداک» نیز گفت: «گروه رسانه‌ای موبی به عنوان یك مجموعه مسلمان و معتقد به یكسری ارزش‌های اسلامی و انسانی شدیداً ناراحت است و نگرانی‌هایی خود را از طریق مصاحبه با شما رسماً اعلام می‌كنیم. اتهام‌بستن به یك مسلمان و آن هم ارتباط با مجموعه‌ای از یهودی‌ها یك گناه كبیره است. ما مسلمان هستیم و معتقد به ارزش‌های اسلامی. آنچه كه ما مسلمانان در ایران و افغانستان و به‌طور كلی در جهان اسلام را به هم متصل می‌كند، دغدغه‌ها و اهداف مشترك هست و باید باشد. دغدغه ما به هرحال وجود و حضور صهیونیسم است و ما نگران وضعیت فلسطین هستیم. فلسطین دغدغه مشترك مسلمانان و هدف مقدسی برای ماست. ما اتهام همكاری با یهودی‌ها كه از طریق برخی رسانه‌ها مطرح می‌شود را هتك حرمت خود می‌دانیم و این موضوع را از طریق سفارت ایران در افغانستان پیگیری كردیم و از شبكه‌ها و رسانه‌هایی كه این اتهام‌ها را به ما بستند، رسماً گله‌مند هستیم و شكایتی را هم به سفارت ایران در كابل تحویل داده‌ایم. ما در ابتدای تأسیس مورد اتهام قرار گرفته‌ایم كه وابسته به جمهوری اسلامی ایران هستیم، سپس مورد اتهام قرار گرفتیم كه وابسته به جنبش سبز هستیم و در این اواخر هم متهم می‌شویم كه وابسته به مجموعه‌ای از یهودی‌ها هستیم كه در واقع من همه اینها را شدیداً تكذیب می‌كنم. ما به عنوان یك رسانه مستقل این را برای خود عار می‌دانیم كه وابستگی به هر مجموعه‌ای از داخل یا خارج داشته باشیم. رسانه‌ها اگر قرار است كسی را متهم كنند، باید براساس اسناد و شواهد عمل كنند. هیچ اسنادی مبنی بر وابستگی ما به هیچ گروهی وجود ندارد. من فكر می‌كنم بخش عمده‌ای از نگرانی‌ها درباره فارسی‌وان حتی در سطح مخاطبان به همین اتهام‌ها مربوط است.»

حاضریم فارسی‌وان رسانه مشترک ایران-افغانستان شود
حاجی کمیل با بیان اینکه «ما به هیچ‌وجه قصد هیچ‌گونه تهاجمی را نداریم»، تصریح کرد: «البته نگرانی‌های بر حق ملت شریف ایران و مسؤولان ایرانی را درك كردیم و به آن احترام می‌گذاریم. اینها برای ما آموزنده است و ما آماده هستیم و این روحیه انعطاف‌پذیری در بین ما وجود دارد كه این نگرانی‌ها را برطرف كنیم.»

وی گفت: «پیشنهاد ما به عنوان یك راه حل این است كه بیاییم فارسی‌وان را به یك رسانه مشترك تبدیل كنیم. چرا بیاییم همدیگر را تخریب كنیم؟ بیاییم با یكدیگر تفاهم و همكاری كنیم. به اصطلاح رسانه‌های ایران، ما منحرف شدیم و منحرف‌كننده هستیم. لطفاً صداوسیما، وزارت محترم ارشاد و نهادهای فرهنگی بیایند ما را هدایت كنند. ما این آمادگی را داریم كه هر آنچه را كه مایه نگرانی است و هر سوژه ما كه ضد ارزشی هست را برداریم، حذف كنیم و برنامه‌های مشتركی را جایگزین كنیم. ما اعلام می‌كنیم این آمادگی را داریم كه با صداوسیما برنامه‌های مشترك تولید كنیم. ما این آمادگی را داریم كه مثلاً به جای «ویكتوریا» بیایم سریال مولانا را بسازیم، به جای سریال «همسایه‌ها» بیاییم از زندگی رودكی، سنایی و سایر مشاهیر بزرگ ایران مستندسازی و سریال‌سازی كنیم. اگر واقعاً این نگرانی‌ها برحق است كه هست، سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی داخل ایران بیایند با ما همكاری كنند. این كار دو فایده دارد؛ اول اینكه ما هدایت می‌شویم و دوم اینكه ما ثابت می‌كنیم به هیچ گروه و سازمان خارجی وابسته نیستیم و یك مجموعه مستقل هستیم. ما این توانمندی را درخود داریم كه با صداوسیما یك همكاری مشترك را آغاز كنیم، آنهم بر اساس یك تفاهم‌نامه.»

ما به مناسبت‌های مذهبی احترام می‌گذاریم
مدیر هماهنگی شرکت رسانه‌ای موبی در بخش دیگری از این گفت‌وگو اظهار داشت: «ما حاضریم سریال‌هایی كه باعث نگرانی مقامات ایران است را حذف كنیم اما زمانی این كار را می‌كنیم كه یك تفاهم وتوافقی صورت بگیرد. حداقل باید جایگزینی برای پخش به جای این سریال‌ها انتخاب شود. اگر این‌طور نشود، ما چیزی برای پخش نداریم. چه چیزی را پخش كنیم؟ ما آمادگی این را داریم كه از امروز مذاكرات خود را آغاز كنیم. جذابیت‌های فرهنگی و توریستی بسیاری در ایران وجود دارد، ما مفاخر و مشاهیر مشتركی داریم كه می‌توانند زمینه‌های بسیار خوبی برای همكاری مشترك دارند. متأسفانه به فارسی‌وان همیشه با دید منفی نگاه شده است كه ناشی از همان اطلاعات غلط است. ما تمام مناسبت‌های مذهبی را رعایت كردیم، از روزی كه تلویزیون را تأسیس كردیم، احترام به مناسبت‌های مذهبی به عنوان یك اصل در كار ما وجود داشته است. چون ما مسلمان هستیم. ما برای اولین بار به عنوان یك شبكه‌ای كه از خارج ایران پخش می‌شود، در اذان «علیاً ولی‌الله» را گذاشتیم؛ آن‌ هم از كجا، از قلب یك كشور عربی كه مجموعه‌ای از وهابیت هم در این كشورهای عربی فعال هستند.»

تکذیب وابستگی به مرداک
حاجی کمیل در خصوص ارتباط این شبکه ماهواره‌ای با مورداک نیز گفت: «اتفاقاً من مورداك را زمانی شناختم كه نامش را از طریق رسانه‌های ایران شنیدم. قبل از آن من شناخت خوبی از مورداك نداشتم. بعد یك مقدار تحقیق كردم تا ببینم قضیه چیست و این مورداك كیست. بعد متوجه شدم كه به عنوان بزرگترین امپراطور رسانه در دنیا مطرح است و متوجه شدم كه اتهام بستن ما به مورداك مثل این می‌ماند كه فلان بقالی كوچك سر كوچه مال فلان رئیس‌جمهور است؛ یعنی ما در این حد كوچك هستیم.... ما وابستگی به مورداك را تكذیب می‌كنیم و هیچ وابستگی به هیچ ارگان یا گروه سیاسی هم نداریم... اجازه بدهید اینجا توضحیات بیشتری هم بدهم. ببینید 50 درصد سهم شبكه فارسی‌وان متعلق به گروه رسانه‌ای موبی و 50 درصد آن متعلق به شركت استار است. ما با شاخه هند شبكه استار مشاركت داریم. شاخه هند استار با شاخه هنگ‌كنگ مشاركت دارد و در حقیقت یكی از بخش‌های شریك شریك شریك ما با فاكس‌نیوز (شبكه تلویزیونی آمریكایی متعلق به مورداك) شراكت دارد كه ربطی به ما ندارد. ما هرگونه رابطه مستقیم و غرض‌آلود را با مجموعه مورد اشاره شما تكذیب می‌كنیم....»آخرین ویرایش: - -

جمعه 28 تیر 1398 04:17 ب.ظ
After I originally left a comment I seem to have clicked the -Notify me when new comments are
added- checkbox and now every time a comment is added I
receive 4 emails with the same comment. There has to be
a way you can remove me from that service?
Cheers!
پنجشنبه 27 تیر 1398 03:22 ق.ظ
An intriguing discussion is worth comment. I do think that you ought to publish more on this subject matter,
it may not be a taboo subject but typically people do
not speak about these issues. To the next! Many thanks!!
جمعه 7 تیر 1398 05:12 ب.ظ
We stumbled over here from a different page and thought I should check things
out. I like what I see so i am just following you.
Look forward to exploring your web page for a second
time.
پنجشنبه 23 خرداد 1398 11:34 ب.ظ

Hey there! This is kind of off topic but I need some help from an established blog. Is it tough to set up your own blog? I'm not very techincal but I can figure things out pretty fast. I'm thinking about making my own but I'm not sure where to start. Do you have any points or suggestions? With thanks
یکشنبه 7 مرداد 1397 11:01 ب.ظ
Accountants give orders; bookkeepers observe them.
یکشنبه 7 مرداد 1397 09:33 ق.ظ
Cash and bank information must even be entered.
شنبه 22 اردیبهشت 1397 03:33 ق.ظ
Another sort of window tinting is OEM tinted glass.
پنجشنبه 13 اردیبهشت 1397 05:49 ق.ظ
Carpet cleaning using dry foam has numerous advantages.
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 02:37 ب.ظ
фітнес резинка
спорт резинка
фитнес резинки николаев купить
финес резинки
резинки доя фитнеса купить
پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 03:37 ب.ظ
Tape from Crawl space restore was unbelievable.
دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 11:29 ق.ظ
Apply baking soda on to moldy surfaces.
شنبه 1 اردیبهشت 1397 11:28 ق.ظ
Among the finest carpet cleaners now we have had.
چهارشنبه 29 فروردین 1397 11:48 ق.ظ
For flat floors, use a random orbital sander.
یکشنبه 12 فروردین 1397 09:07 ب.ظ
These are all signs of basis issues needing repair.
یکشنبه 12 فروردین 1397 04:48 ب.ظ
Septic programs, sewer lines, septic services.
پنجشنبه 9 فروردین 1397 05:47 ب.ظ
Residents are liable for unloading objects for disposal.
چهارشنبه 1 فروردین 1397 07:58 ب.ظ
Gary Hunt was wonderful at cleaning my carpet.
جمعه 4 اسفند 1396 05:58 ق.ظ
We offer free estimates for all of our providers.
سه شنبه 1 اسفند 1396 06:41 ق.ظ
Joyful upphovsrätt Ecu Recovery Already.
شنبه 21 بهمن 1396 09:44 ب.ظ
Unquestionably believe that which you stated. Your favorite justification seemed to be on the net the easiest thing to be aware
of. I say to you, I definitely get annoyed while people consider worries that they plainly do not know about.
You managed to hit the nail upon the top and defined out the whole thing without having side-effects , people could take a signal.
Will likely be back to get more. Thanks
یکشنبه 28 آبان 1396 12:14 ق.ظ
Very nice post. I definitely appreciate this website.
Thanks!
پنجشنبه 18 آبان 1396 11:47 ق.ظ
Thanks for another wonderful article. Where else may anyone get that
kind of information in such a perfect manner of writing?

I have a presentation next week, and I'm on the look for such
information.
چهارشنبه 17 آبان 1396 10:37 ق.ظ
Howdy! Do you know if they make any plugins to assist with SEO?
I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not
seeing very good gains. If you know of any please share.
Thank you!
شنبه 1 مهر 1396 06:01 ب.ظ
Hi there, every time i used to check web site posts here early in the dawn, as i love to gain knowledge of
more and more.
پنجشنبه 16 شهریور 1396 02:56 ق.ظ
I enjoy, lead to I found just what I was taking a look for.
You've ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a nice day.
Bye
یکشنبه 15 مرداد 1396 07:41 ب.ظ
Howdy! Someone in my Facebook group shared this site with us so I came to
look it over. I'm definitely enjoying the information. I'm bookmarking and will be tweeting this to my followers!
Superb blog and excellent design.
سه شنبه 20 تیر 1396 11:47 ب.ظ
I always used to study article in news papers but
now as I am a user of internet therefore from now I am using net
for articles, thanks to web.
چهارشنبه 7 تیر 1396 07:18 ق.ظ
Thank you for some other informative website. Where else may
just I get that type of info written in such a perfect manner?
I have a challenge that I am just now working on, and I have been at
the look out for such information.
پنجشنبه 7 اردیبهشت 1396 11:10 ق.ظ
I always emailed this website post page to all my associates,
because if like to read it afterward my contacts will too.
سه شنبه 22 فروردین 1396 12:28 ب.ظ
I was suggested this website by my cousin. I am not
sure whether this post is written by him as
no one else know such detailed about my problem. You are incredible!

Thanks!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر